vypnout

Máte správnou velikost podprsenky?

Najít tu pravou, to je to, oč tu běží. Ideální velikost podprsenky je zásadní nejen kvůli vzhledu, ale i kvůli vašemu zdraví a pohodlí.

Obvod jak má být

Správný obvod by měl být takový, abyste se v podprsence mohla pohodlně a zhluboka nadechnout. Zároveň ovšem nesmí být příliš volný, aby zadní část se zapínáním nevyjížděla nahoru. V takovém případě pak i váhu vašeho poprsí nesou pouze ramínka a výsledkem je jejich nepříjemné zařezávání. Pod ramínka by správně měly jít vsunout dva prsty.

Místo, kde se spojují košíčky, by mělo k tělu perfektně přiléhat, nikoli odstávat. Obvod ozkoušíte také tak, že pod zapínání vsunete tři prsty - rozhodně by nemělo jít odtáhnout na větší vzdálenost od těla.

Sedí dobře košíčky?

Velikost a střih košíčků nejlépe otestujete v pohybu. Zkuste se oblečená do podprsenky předklonit, případně si trošku zaskačte. Kromě hezkého efektu na vaši postavu vám tato aktivita pomůže i zjistit, zda košíčky udrží vaše ňadra i při dobíhání na tramvaj či jen zavazování bot.

Košíčky by se neměly shrnovat, odstávat (příliš velká velikost) nebo půlit vaše ňadra (příliš malá). Shrnování svědčí jak o nevhodné velikosti, tak materiálu. Kostice by měly končit souběžně s podpažní jamkou a kopírovat celou délku ňadra - nesmí tedy dojít k tomu, že by vás kostice do ňader tlačila.

Nepřemýšlejte, jak vydržet celý den v jedné mučící podprsence a pořiďte si tu správnou velikost. Dopřejte si pohodlí, minimum úprav během dne a hlavně krásný dekolt.